Feminista LMBTQ-aktivista, volt SZDSZ-es politikus és Soros-szervezetek – velük találkozott először az új oktatási miniszternő

Hivatalba lépése után azonnal a genderpárti, baloldali szervezetekkel kezdett egyeztetéseket az új oktatási és gyermekügyi miniszternő – egymás után fogadta őket. Az Ellenpont kiderítette: az erősen liberális-maga is LMBTQ-párti-Lannert Judit heteken keresztül lényegében kizárólag a baloldali, Soros-közeli, LMBTQ-lobbista szervezetek véleményét kérte ki. Az elsők között találkozott Daróczi Annával, a feminista LMBTQ-jogi aktivistával és Horváth Aladárral, az SZDSZ korábbi parlamenti képviselőjével. Arról már korábban beszámoltunk, hogy az Amnesty International LMBTQ-aktivistáival találkozott Lannert Judit. De kaptak tőle időpontot a korábbi jobboldali kormány ellen sztrájkokat és tüntetéseket szervező baloldali pedagógusszervezetek képviselői, valamint a különféle Soros-szervezetek is. Eközben egy interjújában az egyházi iskolákat sértegette, és megszüntetéssel fenyegette őket, úgy, hogy addig velük nem is volt hajlandó találkozni. Lannert Judit eddigi tevékenységéből egyértelmű, hogy az LMBTQ-lobbi újra visszatér az iskolákba.

Politika

Gyűlölettérkép: kínzással fenyegetés, gyomorforgató uszítás, patkányozás – így gyalázkodnak tiszások a Fidesz ellen

Árad a gyűlölet a fideszes politikusok és szimpatizánsok ellen a választások óta. A Facebookon válogatott sértéseket és fenyegetéseket kell elviselniük. A Védvonal szerdán jelentette be, hogy két fideszes aktivista a zaklatások miatt öngyilkos lett. Rengeteg visszataszító és primitív gyűlölet ömlik Orbán Viktorra is, találomra kiválasztottuk az egyik Facebook bejegyzését, néhány nappal ezelőttről. A Tisza-szimpatizánsok bejegyzései három csoportra oszthatók, egyrészt a fenyegetőzésekre, amelyek helyenként a büntető törvénykönyvet súrolják, másrészt a becsületsértő, aljas gyalázkodásokra, harmadrészt pedig a meglepően primitív helyesírással és fogalmazási készséggel írt szitkozódásokra. Feltűnő, hogy egyes hozzászólások nagyon hasonlítanak, és gyakran ismétlődnek-ez arra utal, mintha a hozzászólók nagy része minta vagy utasítás alapján gyalázkodna. Megmutatjuk mindhárom csoportot!

Politika

8 ezer fős migránstábort kell építenie Magyarországnak, ha életbe lép a migrációs paktum - kiszámoltuk, mennyi felépíteni, és utána mennyibe kerül ez évente

Ahogy arról beszámoltunk, Ursula von der Leyen egyértelművé tette: a migrációs paktum magyarországi hatályba léptetése az egyik feltétele az uniós pénzek kifizetésének. Ez pedig egyet jelent azzal, hogy 7716 fő befogadására alkalmas migránstábort kell létesíteni Magyarországon, ahogy azt tegnap részleteztük, miután a Lakmusz/444 nagy tényellenőrző cikkében ezt egyértelműen elismerte. Az Ellenpont kiszámolta, hogy az előre kalkulálható tételeket figyelembe véve mennyibe kerülhet egy migránstábor kiépítése és fenntartása. Természetesen messze nem a pénz a lényeg-figyelembe véve például a keddi belfasti migránstámadást-, de érdekességképpen kiszámoltuk, hogy mennyibe kerül ez. A számítások szerint-attól függően, hogy sátrakban, vagy moduláris konténerekben helyezik el a migránsokat-a tábor megépítése 2,5-3,2 milliárd forintba kerül minimum. Ezt az összeget még növelheti az úthálózat kiépítése a táborhoz, amit nem tudunk kalkulálni addig, amig nem tudjuk, hol lesz. A tábor üzemeltetése viszont évente legalább 12,2 milliárd forint, csak az előre kalkulálható tételekkel számolva, a minimális összegeket figyelembe véve. Hangsúlyozzuk, hogy ezek a minimális költségek. Miután kiderül, hogy hol lesz a tábor, akkor lehet csak megmondani, hogy milyen egyéb infrastrukturális fejlesztések kellenek hozzá, ami a tábor létrehozásának 2,5-3,2 milliárd forintos költségét a többszörösére is emelheti.

Politika

Elismerte és pontosan részletezte a Lakmusz/444, hogy Magyarországnak 8 ezres migránstábort kell építenie

Hosszú cikkben ismerte el még februárban a 444 aloldala, a Brüsszelből támogatott Lakmusz, hogy ha Magyarország elfogadja a Migrációs Paktumot, akkor közel 8 ezres migránstábort kell építeni Magyarorszg területén. Azt is bevallották, hogy az egész EU-ban Magyarországnak kell a második legnagyobb, úgynevezett "határeljárási kapacitást" létrehoznia-vagyis a második legnagyobb migránstábort építenie. Az külön érdekes, hogy a volt miniszterelnök,Orbán Viktor kijelentéseit tényellenőrizte a lap, amelynek az eredménye az lett, hogy szinte minden állítását igaznak mondta ki, vagy lényegtelen, apró eltérésekbe kötött bele. Vagyis, ha a Tisza-kormány elfogadja a migrációs paktumot, akkor a 8 ezres migránstábor megépítése mellett még 348 migránst be is kell fogadni, vagy többmilliárd forintot fizetni. Külön figyelemre méltó, hogy a Tisza Párt mellett kampányoló, Brüsszelből támogatott Lakmusz ismerte el a migránstáborok létrehozásának kötelezettségét-nyilvánvalóan azért, mert ez kulcsfontosságú Brüsszelnek. A migrációs paktum június 12-én lép életbe.

a szerkesztőség

Gábor László

főszerkesztő

dr. Both Hunor

operatív vezető

dr. Bordács Bálint

főszerkesztő-helyettes

Szalai Szilárd

vezető szerkesztő

Pongrácz B. Csaba

vezető kutató

Turi Zoltán

szerkesztő

Vági Barbara

szerkesztő